HOT Tennis - шаблон joomla Видео
Temmuz 10 / Haberler

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu Ne Zaman Açılacak

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu Ne Zaman Açılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze İlçesinde yapımına başlanan olimpik yüzme havuzunun inşaatında çalışmalar hızlandırıldı...

 

 Büyükşehir Belediyesinin sporun altyapısına yönelik başlattığı tesisleşme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede yüzme branşına ciddi önem veren Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alana yönelik tesis hizmetinde de çalışmalarını devam ettiriyor. 

GEBZE OLİMPİK YÜZME HAVUZU AĞUSTOS AYINDA AÇILIYOR.

Büyükşehir Belediyesinin sporun altyapısına yönelik başlattığı tesisleşme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede yüzme branşına ciddi önem veren Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alana yönelik tesis hizmetinde de çalışmalarını devam ettiriyor. Gebze’de yapımına başlanan olimpik yüzme havuzunun çalışmaları devam ediyor. Tesis tamamlandığında Türkiye’ye gurur kaynağı olacak ve geleceğin şampiyonlarına armağan edilecek. Çalışmalarda son aşamaya gelinen Gebze Olimpik Yüzme Havuzunun 2015 ağustos ayında tamamlanacağı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce faaliyet göstereceği duyuruldu.

 11 BİN 850 METREKARE

Olimpik yüzme havuzu, Gebze Şehir Stadyumu arkasındaki mevcut kullanılmayan alanda inşa ediliyor. Toplam kapalı inşaat alanı 11 bin 850 metrekare olan tesiste olimpik, ısınma ve çocuk olmak üzere iki ayrı havuz yer alacak. Tesis bodrum ve zemin olmak üzere iki kattan meydana gelecek. Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25x50 ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 metre derinliğinde 16x25 ölçülerinde ısınma havuzu ve 4.50x11.00 ebadında bir de çocuk havuzu bulunacak. Tesisin olimpik yüzme havuzu bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yapılacak.

 

TÜM İMKANLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkanlar titizlikle düşünüldü. Soyunma odaları, sauna, masaj, fitness center, teknik merkezler ve ısınma salonu gibi bölümlerin yer aldığı olimpik yüzme havuzunun birinci katında danışma, bilet satışı, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak yer alacak. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup, üzeri kenetli sistem trapezoidal kaplama şeklinde düzenleniyor. Dış cephe kaplaması ise alüminyum kompoze panel olarak düzenleniyor. Olimpik yüzme havuzu inşaatının bitimiyle yüzücüler, tam donanımlı ve modern bir spor tesisine kavuşmuş olacak.

YÜZME KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Gebze Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanması ile Gebze İlçesinde faaliyet gösterecek yüzme kulüplerinin sayısı da artacağa benziyor. Ağustos ayında tamamlanması beklenen Yüzme Havuzuna şimdiden yoğun talep var.

Gebze ilçesinde yüzme branşı üzerinde geleceğin yıldızlarını yetiştirmeyi hedefleyen bir çok kulüp ön kayıtlarını almaya başladı. Bunlardan en dikkat çekeni Milli takım antrenörlüğü yapmış ve Milli Takım forması giymiş antrenörler eşliğinde yıldız yüzücüler yetiştirmeyi hedefleyen Kocaeli Denizyıldızları Spor Kulübü.  Deniz Yıldızları Spor Kulübü halen Kocaeli merkezde birbirinden başarılı yüzücüler yetiştirerek Türkiye şampiyonlarında ve uluslararası arena da boy göstermeye devam ediyor.

DENİZ YILDIZLARI ANTRENÖRLERİ GEBZE GENÇLERBİRLİĞİ SPOR KULÜBÜNDE

Gebze de yüzme branşında bu yıl ilk defa faaliyet gösterecek olan 2. büyük kulüp ise Gebze Gençlerbirliği Spor Kulübü. Bünyesine birbirinden başarılı Milli Sporcu olmuş antrenörleri ekleyen kulüp 2008 yılında kurulmuş ve Hentbol-Voleybol-Basketbol branşlarında 2. lige kadar yükselme başarıları göstererek adını gebze spor tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Yüzme branşında müsabık sporcular yetiştirmeyi hedefleyen ve yüzme sporunda uluslararası arena da gebze ye ilk madalyaları getirmeyi hedefleyen Gebze Gençlerbirliği Spor Kulübü Yüzme Şubesi Milli Takım forması giymiş ve Milli Takım Antrenörlüğü yapmış birbirinden başarılı Yüzme Antrenörlerini kulüp bünyesine katması yoğun başvuru talebine neden oldu.

2 yorum

  • Yorum Linki Ekrem DOĞAN Cumartesi, 10 Ekim 2015 16:09 yazan Ekrem DOĞAN

    KOLAY GELSİN ; biz bireysel olarak spor amaçlı yüzme kursu almak istiyoruz. havuzumuzda butür organizasyon varmıdır. varsa bu konu hakkında bilgi almak istiyoruz.

  • Yorum Linki Sedef yildiz Cumartesi, 11 Temmuz 2015 02:55 yazan Sedef yildiz

    Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederiz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

nikeadidas