HOT Tennis - шаблон joomla Видео

Hakkımızda !

Gebze Gençler Birliği Spor Kulübü

YÜZME ŞUBESİ

Gebze Gençler Birliği Spor Kulubü Kimdir ?

1998 den günümüze...

17 Ağustos’ta yaşanan felaketten sonra bölgedeki çocukları rehabilite amacı ile başlayan çalışmalarımız, zaman içerisinde çocukların sergilediği gelişim sonucunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çatısı altında hız kazanmış ve 2001-2003 yılları arasında Kocaeli altyapı basketbol liglerinde şampiyonluklar elde edecek seviyeye ulaşmıştır. Gebze’de yetişen ve şampiyonluk apoleti takan çocuklarımız ile kulüp seviyesindeki başarılarının yanında okullar düzeyinde de şampiyonluklar yaşadık. Gelinen nokta Türkiye çapındaki kulüplerin de dikkatini çekmiş ve biri kız olmak üzere dört sporcumuz Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından burslu olarak transfer edilmiştir.

Yapılan bu çalışmalardan sonra, Okul Tabanlı Spor Kulübü olma amacıyla, okul spor kulüpleri mantığını biraz daha ileriye götürerek birkaç okul idarecisinin de katılımıyla farklı bir görev üstlenmiştir. Spor kulübü Gebze’de bulunan 4 ilköğretim okulu ( Osmangazi İlköğretim Okulu, Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Barış Mahallesi İlköğretim Okulu) yöneticilerinin katılımı ile yeni yönetimini oluşturmuştur.

Gebze Gençler Birliği Spor Kulübü, 2011 yılına kadar faaliyetlerine Gebze Basketbol Spor Kulübü olarak devam etmiş, 2011 yılı olağan genel kurulunda isim değişikliği kararı ile ismini Gebze Gençler Birliği Spor Kulübü olarak değiştirmiştir.

2015 yılında Gebze Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanmasıyla yüzme şubemizi de bünyemize dahil eden biz Gebze Gençlerbirliği Spor Kulübü yüzme branşında başarılı sporcular yetiştirerek üst düzey müsabakalarda yer almayı ve başarılar sağlamayı hedeflemektedir. 

nikeadidas